Expozice Čitván má nové obyvatele

Přidáno Pátek, 24.9.2010, 9.05 h

Jste natolik zapřísáhlými fanoušky medvědů ušatých, že bez pohledu na ně v reálu nemůžete být? Nebo jste úhlavní odpůrci těchto vegetariánských nestvůr :-) a chtěli byste si je v ZOO Ostrava prohlédnout (abyste zjistili, jak vypadá nebezpečná zubatá bestie, živící se zejména plody či výhonky rostlin)? Tak či onak, máte na krátký čas smůlu – medvědy ušaté v ostravské zoologické zahradě v těchto dnech nespatříte.

Medvěd ušatýNebojte se, žijí a mají se dobře – oba dva, Max i Olina. Přesněji řečeno mají se naprosto skvěle poté, co byli přestěhováni do nové expozice, nazvané Čitván (název získala podle nejstaršího národního parku v Nepálu). Pouze potřebují nějaký čas na vlastní zabydlení se – zatím okupují pouze vnitřní prostory a přes mříže se seznamují se svými spolubydlícími v expozici – hulmany posvátnými. Takže jim dejme čas.

Expozice Čitván je dle vyjádření ZOO Ostrava komplexem splňujícím nejpřísnější nároky na „bydlení“ zvířat v moderních zoologických zahradách. Byla vybudována náklady ve výši 66,5 mil. Kč, plně hrazenými z dotace města Ostrava – tisíceré DÍKY!!!

– ilustrační foto –

Témata: , ,