Další změna – slonice opět napadá mládě

Přidáno Úterý, 15.3.2011, 20.32 h

Pracovníci ostravské ZOO dnes bohužel ohlásili nemilou novinu ze stále veřejnosti uzavřeného pavilonu slonů. Slonice Vishesh, která se v posledních dnech vzorně starala o své novorozené slůně, se dnes (tj. 15.3.) začala opět chovat k mláděti agresivně a začala ho napadat, přičemž přestala reagovat na povely ošetřovatelů (podobný stav byl mezi matkou a slůnětem také těsně po porodu, ovšem poté došlo k uklidnění).

Pracovníci ZOO se snažili vyřešit stav tím, že Vishesh se sloním synkem vypustili do venkovního výběhu, kde pobývala oddělená 50ti letá sloní samice Suseela. Ovšem situaci to vyřešilo pouze částečně – matka se sice chovala trošku klidněji a chvílemi i mládě bránila před ataky starší slonice, ovšem k výraznější změně chování nedošlo a tak byly slonice opět odděleny.

Mládě i přes agresívní chování matky zůstává s ní, samozřejmě pod bedlivým dohledem zaměstnanců ZOO Ostrava. Ti přičítají změnu v chování slonice zejména poporodnímu stresu a nezvykem mladé slonice na „funkci“ matky – a zároveň se zdráhají oddělit mládě od matky úplně, to by byla zřejmě až naprosto krajní varianta dalšího postupu, když by již nebylo vyhnutí a hrozilo by aktuální ohrožení života slůněte.

Témata: , , ,