Druhé slůně je na světě!

Přidáno Úterý, 12.4.2011, 13.30 h

A je to tady, sloní jesle v ostravské zoologické zahradě mají další přírůstek. Jak dnes oznámili pracovníci ZOO Ostrava, dnes – tedy v úterý 12. dubna 2011 (a to datum si poznamenejte, abyste věděli, kdy slavit sloní narozeniny) – se krátce po jedenácté hodině (přesně v 11:08 h) dostal na svět nový sloník – tedy abychom byli přesní, tentokrát jde o sloní slečnu!

Porod proběhl dle vyjádření ZOO Ostrava klidně, matka i dcera jsou v pořádku. Slůně je podstatně větší cvalík, než jeho starší „kamarád“, narozený před měsícem. Toho se po porodu podařilo i zvážit – jeho hmotnost byla 78 kg. Dnes narozené slůně se zvážit nepodařilo (což je dobře, protože by to vlastně mohlo znamenat, že ho bylo nutno od matky odebrat, tak jako před měsícem první mládě), ovšem odborníci ze ZOO Ostrava odhadují jeho váhu minimálně na 100 kg. Je to dáno tím, že jeho matka Johti je větší než Vishesh, která rodila před měsícem, měla i delší dobu březosti (o jeden měsíc) a také není prvorodičky (jejich mláďata jsou menší).

Slůně už chvíli po porodu pilo mléko od své matky, která se chová klidně, takže zatím vše vypadá dobře a můžeme doufat, že nedojde k podobným problémům, jako se starším mládětem. Ať žijí ostravští sloni!

Témata: , , ,