Botanická mapa ZOO Ostrava – část I.

Mezi dominanty ostravské zoologické zahrady patří bezesporu majestátní exempláře buku lesního, jejichž stáří se odhaduje až na úctyhodných 150 let a největší z nich mají průměr kmenu široký okolo 407 centimetrů. Jedná se o nejstarší rostlinná společenstva na území Ostravy a jsou o to vzácnější, že většina místní vegetace kolem ZOO Ostrava byla zničina nástupem industrializace v 19. století.

Čínská zahrada

Je parkem, který byl navržen tak, aby alespoň zčásti přinesl návštěvníkům ostravské ZOO klid a harmonii, které jsou tak typické pro čínské umění a kulturu. Vše do sebe skvěle zapadá a žádný z prvků nanarušuje celistvost celé zahrady. Jistě si tuto část ZOO Ostrava oblíbíte jako místo odpočinku. Dominantní rostlinou je zde bambus.

Indická džungle

Jedná se o vnitřní prostory navazující na areál slonů, demonstrující jiho-asijskou tropickou přírodu. Díky citlivosti zdejších rostlin na teplotní rozíly je celá džungle oddělena od návštěvnických prostor ostravské ZOO skleněnou stěnou. Z rostlin jsou zde hojně zastoupeny ty z čeledi ficus a také z čeledi Mostera a Philodendron.

Japonské azalky

Nachází se na hlavní trase a jsou zástupcem stále zelených či polooopadavých rostlin zoologické zahrady. Krásou jejich bílých květů se můžete kochat hlavně na jaře a jejich kolonie naleznete i při vstupu do ZOO Ostrava. Součástí těchto květinových uskupení je i popínává dřevina jménem okorala.

Jelení vyhlídka

Je místem odkud, jak už název napovídá, můžete sledovat výběhy jelenů severoamerických a asijských. Toto místo bylo vystavěno na principu suchých čínských zahrad, jejichž název je kawaračo.

Botanická mapa ZOO Ostrava – část II.
Botanická mapa ZOO Ostrava – část III.
Botanická mapa ZOO Ostrava – cesty

Botanická mapa ZOO Ostrava