Cesta do ZOO Ostrava

Každý,  kdo chce shlédnout krásy ostravské zoologické zahrady, se do ní musí nejdříve dostat (jak logické). A především těm, kteří ještě ZOO Ostrava nenavštívili, je určen tento krátký průvodce po možnostech dopravy do zoo parku.

Cesta autem je asi ta nejpohodlnější a nejschůdnejší pro všechny, kdo putují do ZOO Ostrava a pocházejí ze vzdálenějších koutů republiky. Pro všechny motoristy jsou připravena tři parkoviště přímo u vstupu do areálu zoologické zahrady. Nejpřímější cesta vede skrz dálniční sjezd 365 Ostrava-Hrušov.

Ostraváci (a samozřejmě i kdokoli jiný) mohou využít některý ze spojů městské hromadné dopravy. Konkrétně se jedná o trolejbus číslo 101, který vyjíždí ze stanice Hlavní nádraží, nebo o trolejbus číslo 104, vyjíždějící ze stanice Náměstí republiky, který vás taktéž do ZOO Ostrava bezpečně dopraví.

Milovníci pěší turistiky jistě nepohrdnou vycházkou po stezce Klubu českých turistů, která začíná u tramvajové zastávky na Černé louce, vede kolem Slezkoostravského hradu k haldě Ema a končí právě u ostravské zoologické zahrady.