Články s tématem ‘Mláďata’

Nová videa se slůňaty: kojení, sprchování a všichni pohromadě

Obrázek Nová videa se slůňaty: kojení, sprchování a všichni pohromadě 20.4.2011 - Obě sloní mláďata v ZOO Ostrava se mají čile k světu, i jejich matky jsou v naprostém pořádku. Proto si zřejmě i pracovníci ostravské ZOO našli nějaký ten čas a nahráli ke shlédnutí další videa z rozrůstající se sloní rodiny. Na následujících záznamech si můžete prohlédnout Johti s vrávorající narozenou samičkou, sprchování Vishesh s mladým samečkem, kojení samiíčky a hlavně pořádně dlouhé video z dnešního dne, kdy byli sloni poprvé - tedy obě matky a slůňata - připuštěni k sobě.

Další videa se slůnětem

Obrázek Další videa se slůnětem V ZOO Ostrava je zatím pavilón slonů pro návštěvníky stále uzavřen, a je to tak v pořádku, zvláště nyní, když získal dalšího člena - novorozenou sloní slečnu. Ostravské slůně číslo 1 - tedy malý sloní chlapec, dnes měsíc starý, se ovšem občas dostal před objektivy fotoaparátů či kamer, např. při přesunech, nebo při vycházce apod.. Podívejte se na dvě taková videa malého slůněte, do omrzení zvesela podbíhající svoji matku, která jeden z návštěvníků ZOO Ostrava pořídil.

Druhé slůně je na světě!

Obrázek Druhé slůně je na světě! A je to tady, sloní jesle v ostravské zoologické zahradě mají další přírůstek. Jak dnes oznámili pracovníci ZOO Ostrava, dnes - tedy v úterý 12. dubna 2011 (a to datum si poznamenejte, abyste věděli, kdy slavit sloní narozeniny) - se krátce po jedenácté hodině (přesně v 11:08 h) dostal na svět nový sloník - tedy abychom byli přesní, tentokrát jde o sloní slečnu!

Slůně na videu

Obrázek Slůně na videu Zaměstnanci ostravské ZOO mají teď plné ruce i hlavy práce s dramatickou situací, která panuje v pavilonu slonů (viz. starší článek o agresivitě slonice). I tak si ovšem najdou čas na ty, kterým chybí možnost vidět matku se slůnětem naživo - pavilón je pro veřejnost uzavřen - a pořizují videa, která jsou potom na internetu ke shlédnutí. Máte tak možnost prohlédnout si videozáznamy jak vlastního porodu, tak potom prvních hodin života malého sloníka i jeho první den.

Další změna – slonice opět napadá mládě

Pracovníci ostravské ZOO dnes bohužel ohlásili nemilou novinu ze stále veřejnosti uzavřeného pavilonu slonů. Slonice Vishesh, která se v posledních dnech vzorně starala o své novorozené slůně, se dnes (tj. 15.3.) začala opět chovat k mláděti agresivně a začala ho napadat, přičemž přestala reagovat na povely ošetřovatelů (podobný stav byl mezi matkou a slůnětem také těsně po porodu, ovšem poté došlo k uklidnění).

Krátká aktualita – slůně už pije od matky

Obrázek Krátká aktualita – slůně už pije od matky Uff, tak konečně si můžete oddychnout. Sloní mladík podle zpráv z pavilónu slonů ostravské ZOO už od sobotního rána pije mléko od své matky! I poslední "zádrhel", kterého se početná fanouškovká obec ZOO Ostrava obávala, tak byl odstraněn, a naopak došlo doslova a dopísmene k naplnění všech odborných stanovisek ošetřovatelů. Ti nejprve museli klidnit atmosféru zjitřenou tím, že sloní máma se chovala k novorozenému slůněti agresivně.

Držme palce slůněti!

Po měsících očekávání to konečně přišlo - dnes brzy nad ránem se poprvé v historii naší země narodilo v zoologické zahradě slůně! A zrovínka v naší oblíbené ZOO Ostrava! Novorozenec je sameček a jeho váha je 78 kg. Vlastní porod proběhl bez problémů po třetí hodině ranní.

Narození hrošíka v ZOO Ostrava

Obrázek Narození hrošíka v ZOO Ostrava Tak pozor - uvedený hrošík je zdrobnělý pouze vzhledem k jeho velikostnímu poměru k dospělákům, jinak jde o nefalšovaného hrocha obojživelného. Jak oznámila ostravská ZOO, mládě se narodilo 20. července hroším rodičům Honzovi a Katce, pro kterou je to už devátý potomek od roku 1982, kdy se nastěhovala do ZOO Ostrava.