Články s tématem ‘Novinky’

Druhé slůně je na světě!

Obrázek Druhé slůně je na světě! A je to tady, sloní jesle v ostravské zoologické zahradě mají další přírůstek. Jak dnes oznámili pracovníci ZOO Ostrava, dnes - tedy v úterý 12. dubna 2011 (a to datum si poznamenejte, abyste věděli, kdy slavit sloní narozeniny) - se krátce po jedenácté hodině (přesně v 11:08 h) dostal na svět nový sloník - tedy abychom byli přesní, tentokrát jde o sloní slečnu!

Další změna – slonice opět napadá mládě

Pracovníci ostravské ZOO dnes bohužel ohlásili nemilou novinu ze stále veřejnosti uzavřeného pavilonu slonů. Slonice Vishesh, která se v posledních dnech vzorně starala o své novorozené slůně, se dnes (tj. 15.3.) začala opět chovat k mláděti agresivně a začala ho napadat, přičemž přestala reagovat na povely ošetřovatelů (podobný stav byl mezi matkou a slůnětem také těsně po porodu, ovšem poté došlo k uklidnění).

Krátká aktualita – slůně už pije od matky

Obrázek Krátká aktualita – slůně už pije od matky Uff, tak konečně si můžete oddychnout. Sloní mladík podle zpráv z pavilónu slonů ostravské ZOO už od sobotního rána pije mléko od své matky! I poslední "zádrhel", kterého se početná fanouškovká obec ZOO Ostrava obávala, tak byl odstraněn, a naopak došlo doslova a dopísmene k naplnění všech odborných stanovisek ošetřovatelů. Ti nejprve museli klidnit atmosféru zjitřenou tím, že sloní máma se chovala k novorozenému slůněti agresivně.

Držme palce slůněti!

Po měsících očekávání to konečně přišlo - dnes brzy nad ránem se poprvé v historii naší země narodilo v zoologické zahradě slůně! A zrovínka v naší oblíbené ZOO Ostrava! Novorozenec je sameček a jeho váha je 78 kg. Vlastní porod proběhl bez problémů po třetí hodině ranní.

Narození hrošíka v ZOO Ostrava

Obrázek Narození hrošíka v ZOO Ostrava Tak pozor - uvedený hrošík je zdrobnělý pouze vzhledem k jeho velikostnímu poměru k dospělákům, jinak jde o nefalšovaného hrocha obojživelného. Jak oznámila ostravská ZOO, mládě se narodilo 20. července hroším rodičům Honzovi a Katce, pro kterou je to už devátý potomek od roku 1982, kdy se nastěhovala do ZOO Ostrava.

ZOO Ostrava otevřela expozici Na statku

Obrázek ZOO Ostrava otevřela expozici Na statku Po rekonstrukci byla v ostravské ZOO znovuotevřena expozice Na statku - ta doznala skutečně velkých změn co se plochy i počtu vystavovaných plemen týká. K ovcím a kozám přibyla plemena prasat a krav, také morčata a králíci. Bylo vybudováno dětské hřiště, zvířátka bydlí v nových "domcích" z nichž ten největší je průchozí pro návštěvníky.