Vstupné do ZOO Ostrava

Ostravská ZOO se snaží vyjít vstříc každému návštěvníkovi. Tato snaha se odráží i na velice příjemném vstupném, které neodradí nikoho, včetně početných rodin s dětmi či sociálně slabších lidí. Základní vstupenka do ZOO tak stojí pouhých 90 korun českých a zaplatí ji každý dospělý člověk. Zlevněné vstupné se týká dětí vě věku od 3 do 5 let, studentů (je potřeba doložit studentský průkaz), učitelů (mezinárodní průkaz), starobních důchodců, držitelů ZTPP starších 15-ti let a vyjde na 60kč. Děti do 3 let, držitelé ZTPP s doprovodem a učitelé doprovázející školní zájezdy mají vstupné do ZOO Ostrava  zcela zdarma.

Pokud se Vám prohlídka zalíbí a rozhodnete se do ZOO Ostrava vracet, určitě nepohrdnete možností zakoupení cenově výhodné permanentky, díky které nemusíte při každé návštěvě ZOO platit vstupné. Rodina si může pořídit permanentní vstupenku za 1200 kč, dospělý člověk za 450 kč a dítě za pouhých 250 kč. Platnost všech těchto výhodných nabídek je 1 rok a nepřenáší se. V případě že svoji permanentku ztratíte, ZOO Ostrava bohužel nevystavuje náhradní.

Další poplatky které se vážou k návštěvě ostravské ZOO a mohli by vás zajímat, jsou například parkovné, které činí 120 kč pro autobusy a 40 kč pro osobní automobily. Návštěvníci zdravotně postižení parkují zdarma. Těm, jenž se po areálu ZOO nechtějí (či nemohou) procházet pěšky, poslouží malý vláček. Svezení v něm stojí 30 kč resp. 10 kč pro ZTP a ocení ho hlavně děti, které jizdu v něm po ostravské ZOO milují.

Otevírací doba

V ZOO Ostrava je otevřeno každý den v roce v těchto hodinách:

9,00 – 16,00 hod. listopad, prosinec, leden
9,00 – 17,00 hod. únor
9,00 – 18,00 hod. březen, září, říjen
9,00 – 19,00 hod. duben – srpen