ZÁBAVA – vlastní ZOO Ostrava ve hře ZOO Tycoon

ZOO Ostrava je jistě tím správným místem, kde trávit svůj volný čas, bavit se, užívat si a zároveň se vzdělávat při pozorování tuzemské i zahraniční zvířeny. Procházet se příjemným letním (jarním, podzimním, zimním :-)) dnem po areálu zoologické zahrady a pozorovat majestátní velikost slonů indických, hravé dovádění gibonů nebo se snažit vyřešit otázku, zda-li je zebra bílá s černými pruhy či naopak. Existují však i tací, kteří dávají přednost pohodlí svého domova, nebo jen žijí v lokalitě, z níž je to do ZOO Ostrava (či kterékoliv jiné zoologické zahrady) příliš daleko. I pro ty ovšem existuje alternativa. Představujeme vám herní sérii s názvem ZOO Tycoon.

Jak již název samotné hry napovídá, jedná se o počin řadící se do kategorie tycoon, tedy určitý typ strategie, zaměřující se výhradně na budování – v tomto případě – zoologické zahrady. A že toho bude k budování hodně. Od cest, příslušenství pro návštěvníky, až po detailně zpracované navrhování výběhů pro zvířata. Těch je ve hře opravdu požehnaně a každé má své specifické potřeby. Takový tučňák potřebuje výběh ledový s jezírkem, kde by mohl plavat a dovádět s ostatními. Oproti tomu lev dá přednost písčitému terénu savany – nezapomeňte však dát do výběhu pár stromů, aby se měli lvi kde schovat před odpoledním sluncem. Zvířatům je také nutné zajistit odpovídající potravu a péči. Musíte proto najímat pracovníky, kteří se o vaši ZOO postarají. Stejně důležití jako ošetřovatelé jsou i uklízeči, kteří udržují vaší zoologickou zahradu v čistotě, nebo průvodci, kteří se starají o skvělé zážitky pro vaše návštěvníky.

Herní série v současné době zahranuje dva díly – ZOO Tycoon 1 a ZOO Tycoon 2 – s několika datadisky, které přidávají do hry nové prvky, jako možnost stavět vodní exibice, či mnohem fantasknější a zajímavější možnost představit svým návštěvníkům dávno vyhynulé tvory, jako jsou dinousaři, mamuti a další. Dá se říci, že mezi jednotlivými díly neexistuje žádný markantní rozdíl (protože ZOO Tycoon 2 se nechal inspirovat tím nejlepším z prvního dílu) a tak asi jediným stěžejním vylepšením bude grafika, která se z drobného – ale propracovaného – 2D zobrazení přesunula do roztomilejší a barevnější 3D verze.

Pokud vás tato minirecenze zaujala, neváhejte si některý z dílu ZOO Tycoon zakoupit v libovolném obchodě s počítačovými hrami. Popusťte uzdu své fantazii a udělejte ten nejúžasnější zvířecí park na celém světě, nebo se pokuste stvořit co nejvěrnější kopii ZOO Ostrava – je to jen na vás.